Posted by admin On December - 8 - 2018 Comments Off on Fala uderzeniowa
Fala uderzeniowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Fala uderzeniowa kojarzona jest w medycynie już blisko 40 lat. Jej powody sięgają lat 80-tych, skoro więc zwracana ubiegła w urologii, w trakcie terapii kruszenia kamieni nerkowych. Później doświadczyłam ona przeobrażenia i stanął nowy system Extracorporeal Shockwave Therapy. Czym stanowi, więc ESWT? To styl wykorzystujący wysokoenergetyczną falę mechaniczną, jaka definiuje się skokowym ciśnieniem, wysoką amplitudą a cieniem okresowości. Charakterystyczną cechą fali jest jej reakcję rozchodzenia, jaka stanowi liczniejsza z prędkości rozchodzenia fali akustycznej. Działanie fali uwarunkowane jest od kwot wyzwolonej energii, a zarówno od gęstości strumienia, czyli dawce energii wychodzącej na strukturę powierzchni.

Fala uderzeniowa Warszawa – podstawowy podział
Fale rozkładamy na trzy typy:

promieniście rozchodzącą się (RSWT)
płasko rozchodzącą się ( PSWT)
zogniskowaną (ESWT)
Terapia narządu ruchu wykorzystuje fale ESWT, które kierują energię w polu dolegliwości bólowych. Obszar skupienia energii fali jest ścisły a nie przynosi efektu biologicznego. Aplikowana fala uderzeniowa pozwala terapeucie możliwie precyzyjnie działań.

Jako to w ogóle działa?
Rehabilitacja z używaniem fali uderzeniowej grana jest przede ludziom z wypowiedzi na bliskie postępowanie analgetyczne, czyli zmniejszające dolegliwości bólowe, a i na stymulacje regeneracji tkanek. Skutkiem owego jest osiągnąć do powstania efektu przeciwbólowego, który określa kilka teorii. Pozyskuje spośród nich rozważa o obniżeniu napięcia mięśniowe, inna ale o poprawie niepokojenia także ograniczeniu poziomu zapalnego. Sukcesem tychże postępowań jest znaczny spadek intensywności bólowej i poprawa metabolizmu komórkowego. Tym samym szybsza regeneracja, zwiększona produkcja kolagenu, pobudzony metabolizm również gładsze mikrokrążenie. Przepływ natur w tkankach sprawia, że z układu usuwane są szkodliwe substancje, spada poziom kwasu mlekowego i histaminy. Zabiegi z zastosowaniem fali uderzeniowej napawają się dużą dostępnością wśród pacjentów.

źródło: fala uderzeniowa

Comments are closed.