Posted by admin On December - 15 - 2018 Comments Off on Metoda Krakowska – odpowiednia pomoc terapeutyczna dla dzieci
Metoda Krakowska – odpowiednia pomoc terapeutyczna dla dzieci
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Autyzm – to w naszych czasach powszechny problem. Duża liczba dzieci ma trudności związane z należytym rozwojem. Przyczyn może być mnóstwo. Profesjonaliści nie są w stanie wskazać decydujących. Jedno jest pewne: takie dzieci wymagają terapii. Wielkie znaczenie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Z jakich powodów?

Metoda Krakowska – walory
Rodzice, jeśli dowiadują się o problemach rozwojowych malucha są zdruzgotani. Oczywiście, że jest to ogromna trauma. Kiedy minie pierwszy szok rodzice rozpoczynają poszukiwania właściwej terapii. Zaangażowanie rodziców jest na wagę złota i wprost proporcjonalnie przekłada się na szczęście dziecka. Szukając opiekunowie natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to stosunkowo dość nowa terapia. Jej twórcą jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez wiele lat współpracowała z dziećmi mającymi problem ze słuchem – na tej podstawie zbudowała założenia terapii która pomaga dzieci dzieci autystyczne. Czym cechuje się Metoda Krakowska?

Metoda Krakowska to doskonała pomoc dla dzieci z zaburzeniami. Duża część rodziców z chęcią z niej korzysta. Metoda Krakowska to terapia całościowa. Opiera się na pobudzaniu wszystkich czynności poznawczych dziecka. Jej celem jest przejście dziecka przez wszystkie etapy rozwoju, jak to się dzieje automatycznie w przypadku dziecka zdrowego. Ogromne znaczenie posiada umiejętność czytania. W związku z tym dziecko od początku uczy się czytać. Nie ważny jest wiek – wyjątkowe jest to,że 2-latki są w stanie nauczyć się czytać. Zdolność czytania ma fundamentalne znaczenie. Dzieci łatwiej rozumieją otaczającą je rzeczywistość, jeśli umieją czytać.

Terapia Metodą Krakowską startuje od słuchania specjalnych nagrań na płycie. Ten rozdział jest bardzo bolesny, ponieważ dziecko buntuje się.
Kolejna część to używanie przeróżnych pomocy terapeutycznych dedykowanych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne rozwijają w dziecku następujące umiejętności: syntezę wzrokową, pamięć sekwencyjną, uporządkowanie, logiczne myślenie, umiejętność nawiązywania relacji i mnóstwo innych. Pomoce terapeutyczne wspomniane powyżej wykorzystuje stopniowo. Zaliczamy do nich : gry planszowe, klocki, puzzle i inne.

Metoda Krakowska to skuteczna terapia. Powinno się ją szczegółowo, po to aby pomóc swojej pociesze.
źródło: pomoce terapeutyczne juniora.pl

Comments are closed.